Booktiga 2024

košarka

28.03.2005. 00:00; ; Početna / Sport i rekreacija / košarka

Juniori Poreča su gostovali u Pazinu gdje su odigrali utakmicu s Istraplastikom. Zonskim presingom domaćini počinju utakmicu vrlo agresivno i ne dozvoljavaju gostima da se razigraju. Plod takve igre je visoko vodstvo domaćina u prvoj četvrtini od 34:17. Gosti se u drugoj četvrtini prilagođavaju na agresivnu igru domaćih igrača pa igraju nešto bolje i do poluvremena smanjuju prednost domaćina koji vode s 47:38. Treća četvrtina se igra potpuno izjednačeno 22:22 pa i dalje ostaje jednaka prednost domaćina i nakon ovog perioda igre. U zadnjoj četvrtini se igra prilično izjednačeno a domaći igrači znalački kontroliraju rezultat i održavaju svoju prednost te na kraju zasluženo pobjeđuju s 89:68. Kod pobjednika su najbolje odigrali Brajković s 21, P. Ćus s 19, Ivančić s 18 i Češić s 14 koševa a kod Poreča Zirdum s 18, Behlulović s 12, T. Radolović s 11 i Balaž s 10 koševa.

Odigrana su i dva gradska derbija. U Pazinu su se sastale momčadi Istraplastike i Klasičara. Domaćini odlično započinju susret i već nakon prve četvrtine imaju visoko vodstvo od 39:17. Drugu četvrtinu igrači Klasičara igraju nešto bolje pa smanjuju vodstvo plastičara za 5 koševa pa je na poluvremenu rezultat 60:43. Međutim u trećoj četvrtini domaćini ponovno igraju puno ozbiljnije s čvrstom obranom i brzim i preciznim napadom pa još povećavaju svoje vodstvo na 101:59. U zadnjem periodu igre domaćini i dalje igraju bolje te još za 10 koševa povećavaju svoje ionako visoko vodstvo pa na kraju vrlo uvjerljivo pobjeđuju sa 130:75.

Drugi gradski derbi je odigran u Puli a sastale su se momčadi Stoje i Istre Pule 1981. Gostujući igrači bolje započinju susret pa dolaze do vodstva od 10 koševa nakon prve četvrtine 13:23. Druga četvrtina je izjednačena 23:23 pa je i vodstvo Istre jednako. Treću četvrtinu gosti opet igraju bolje i povećavaju svoje vodstvo a u zadnjoj četvrtini igraju najbolje kao da je susret tek započeo pa dolaze do još većeg vodstva koje na kraju završava pobjedom Istre Pule 1981 od 100:66.

Kadeti su odigrali zaostale utakmice a u Tinjanu je gostovala momčad Klasičara iz Pazina. Utakmica je bila značajna jer se ove momčadi zajedno s Novigradom bore za poredak od 4. do 6. mjesta na prvenstvenoj tablici. Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini gosti ipak dolaze do laganog vodstva od 19:14. U drugoj četvrtini i dalje gosti igraju bolje i sigurnije tako da na poluvremenu imaju vodstvo od 41:38. Nakon velikog odmora domaći igrači počinju igrati bolje pa dobivaju ovu četvrtinu i smanjuju prednost gostiju za 5 koševa. Nastojanja domaćina da dođu do preokreta ne uspijevaju jer u zadnjoj četvrtini gosti opet igraju sigurno te kontrolirajući rezultat dolaze do važne pobjede od 82:69 te se približavaju 4. mjestu na tablici. Obje ove momčadi još moraju odigrati susrete s Olivom a Novigrad sa Stojom pa će se tek tada znati konačni poredak na tablici.

U Puli je odigrana druga kadetska utakmica a sastale su se momčadi Stoje i Rovinja. Vodeća momčad lige nije dozvolila nikakvo iznenađenje protiv momčadi koja ovo takmičenje igra s mlađim igračima. Ležernom igrom u prvoj četvrtini domaćini dolaze do vodstva od 9 koševa 26:17. U drugoj četvrtini se domaći igrači ozbiljnije odnose prema igri pa na poluvremenu imaju solidno vodstvo od 52:28. Drugo poluvrijeme je kao noćna mora za gostujuće igrače jer domaćini zatvaraju prilaze svom košu i konačno počinju igrati kao prvaci dozvolivši gostima da u trećoj četvrtini postignu samo 6 koševa a u zadnjoj 8 dok sami igraju izuzetno efikasno postigavši u drugom poluvremenu čak 65 koševa te na kraju dolaze do još jedne visoke pobjede od 117:42.

Nakon Uskrsnih blagdana idućeg vikenda se nastavlja prvenstvo odigravanjem juniorskih i zaostalih kadetskih utakmica.

U četvrtak su u Rijeci odigrane dvije utakmice u kojima su se sastale selekcije Grada Rijeke i Istarske županije i to u kategoriji kadeta – igrača 88/89 godišta i predkadeta – igrača 90/91 godišta. Za starije igrače – kadete su za našu Županiju nastupili igrači: Minić, Perović, Tumpić, Ivis, Premasunac, Čakarić i Sablić iz Stoje, Miletić i Sirotić iz Istraplastike, Stojanović iz Novigrada, Franović iz Rovinja i Topani iz Poreča uz trenere Miškovića iz Stoje i Sirotića iz Istraplastike. U selekciji predkadeta za našu Županiju su nastupili Fonović, Ćus, Kličić, Udovičić i Mofardin iz Istraplastike, Erlić iz Novigrada, Kliba iz Pule 1981, Radolović iz Poreča te Barbić i Jeličić iz Stoje.

Prvu utakmicu su odigrali predkadeti. Gostujući igrači bolje započinju susret i vode u prvoj četvrtini ali puno promašuju slobodna bacanja pa nakon ovog perioda igre imaju vodstvo od 14:12. U drugoj četvrtini i dalje bolje igraju gosti ali i dalje imaju velikih problema s pogađanjem slobodnih bacanja koje puno promašuju i ne uspijevaju se rezultatski odvojiti od svojih domaćina pa na poluvremenu Istrani vode s 33:30. Treću četvrtinu domaćini počinju igrati puno bolje a razigrava se visoki Despot preko kojega idu uglavnom sve akcije pa domaćini preokreću rezultat u svoju korist i nakon treće četvrtine imaju vodstvo od 55:43. I u zadnjoj četvrtini su domaćini bolja momčad a gostima kao da ponestaje snage pa domaćini još povećavaju svoju prednost do konačne pobjede od 84:63. Tijekom cijele utakmice gostujući igrači su imali velikih poteškoća s izvođenjem slobodnih bacanja kojih su na kraju promašili čak 21 za razliku od samo 6 promašaja domaćina i tu je nastala razlika u korist domaće momčadi koja je zasluženo pobijedila. Za domaćine su najbolje odigrali visoki Despot postigavši 22 koša te uz njega Babić s 15 i Kaurin s 14 koševa dok su kod gostiju najbolji bili Ćus s 19, Fonović s 13 i Jeličić s 12 koševa.

Drugu su utakmicu odigrali dvije godine stariji igrači u kojoj su domaćini već od samog početka pokazali da ne namjeravaju izgubiti. Vrlo agresivnom igrom u obrani zatvaraju prilaze svom košu a nakon osvojene lopte vrlo brzim i preciznim napadom dolaze do prednosti koja nakon prve četvrtine iznosi 26:16. Druga četvrtina se igra izjednačeno nakon nešto bolje igre gostiju koji igraju zonsku obranu ali nakon odmora u trećoj četvrtini domaćini ponovno igraju puno bolje pa povećavaju svoje vodstvo. U zadnjoj četvrtini selekcija Rijeke vrlo sigurnom igrom kontrolira rezultat te na kraju potpuno zasluženo dolazi do pobjede od 94:71. Najbolji su kod pobjednika bili Pilepić s 18, Vukić s 12 i Buterin s 10 koševa dok su kod gostiju najviše postigli Ivis 17, Miletić 16 i Minić 9 koševa.