Karatisti porečke Finide odlični u Rijeci na međunarodnom Otvorenom prvenstvu Hrvatske “Croatia open”

IMG_4293
07.10.2015. 11:30; ; Početna / Sport i rekreacija / Karatisti porečke Finide odlični u Rijeci na međunarodnom Otvorenom prvenstvu Hrvatske “Croatia open”

Proteklog vikenda, u organizaciji Hrvatskog karate saveza i tehničkoj organizaciji Karate kluba “TAD” Rijeka, u Rijeci je održan jedan od najjačih karate turnira u Europi, odnosno 15. “Croatia Open” – otvoreno prvenstvo Hrvatske. Naime, u dva dana (03. i 04.10.2015.), Sportski centar Zamet ugostio je rekordnih 1582 natjecatelja iz čak 170 klubova, odnosno nacionalnih selekcija i 16 država (Austrija, BiH, Bugarska, Crna Gora, Francuska, Hrvatska, Italija, Mađarska, Makedonija, Njemačka, Slovačka, Slovenija, Srbija, Švicarska, Ukraina i Velika Britanija).

U ovako paklenoj konkurenciji, među najboljim karatistima Europe, natjecatelji porečke “Finide” nedvojbeno su pokazali kako su dorasli zadatku, te su osvjetlali obraz svog kluba, ali i svog grada. Osvojivši čak 7 medalja, “Finida” je na najbolji mogući način potvrdila kvalitetu i izuzetan potencijal svojih karatista, koji su itekako konkurentni na europskoj sceni. Također, na osnovu osvojenih medalja Karate klub “Finida” zauzeo je visoko 51. mjesto od 170 klubova, a valja napomenuti da čak 70 klubova nije uspjelo osvojiti niti jedno odličje, što dovoljno govori o konkurenciji na ovom natjecanju.

• Sonja Rajko – mlađe učenice borbe -28 kg, 3. mjesto

Budući da su na turniru službene kategorije i one za natjecatelje sa invaliditetom, i to: invalidska kolica, mentalni poremećaji i slabovidni i slijepi, valja napomenuti da je Marina Radošić nastupila i za Hrvatsku karate reprezentaciju osoba sa invaliditetom, i to u kategoriji slabovidnih i slijepih, te je osvojila najsjajnije odličje, odnosno 1. mjesto.

Na samom kraju treba spomenuti i dvoje “Finidinih” natjecatelja, koji se unatoč odličnom nastupu, nažalost ipak nisu uspjeli probiti do pobjedničkog postolja. To su ciciban Luka Rajko i junior Nikola Solomun.