Karatisti Finide osvojili tri medalje na Državnom prvenstvu u Gospiću

20150301_172049 (800x450)
04.03.2015. 08:56; ; Početna / Slider / Karatisti Finide osvojili tri medalje na Državnom prvenstvu u Gospiću

Nakon odlično započetog karate vikenda u subotu na međunarodnom turniru u Kastvu, samo dan poslije, u nedjelju 01.03.2015. u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću je održano Prvenstvo Hrvatske u katama, pojedinačno i ekipno, za seniore/seniorke i veterane/veteranke.

Karate klub ”Finida” nastupio je i na Prvenstvu, te su upravo njegovi najiskusniji članovi na najbolji mogući način zaključili ovaj itekako uspješan vikend i predstavili svoj klub u najboljem svijetlu, budući da su u konačnici osvojili tri državne medalje.

Marko Paliaga nastupio je u kategoriji veterana +35 godina. Budući da je odmah u prvom krugu izgubio od aktualnog prvaka Hrvatske, Marko je dobio priliku da se kroz repasažne susrete izbori za brončanu medalju, što je naravno i učinio, te se nakon dvije sjajne pobjede plasirao na odlično 3. mjesto.

Amir Rešidović nastupio je u kategoriji veterana +50 godina. Amir se nakon dvije uvjerljive pobjede plasirao u finale, gdje je sjajnom izvedbom kate pokazao rezultate ozbiljnih treninga, te sasvim zasluženo pobijedio protivnika i tako osvojio 1. mjesto i titulu prvaka Hrvatske za ovu godinu.

Na samom kraju Prvenstva, nastup je bio rezerviran za kategoriju veterana ekipno. Finidina ekipa u sastavu Marko Paliaga, Amir Rešidović i Josip Leutar, odličnim nastupom ostvaruje dvije čiste pobjede, te se plasira u finale. Nakon sjajne finalne izvedbe, te očekivane pobjede, dvojbenom odlukom sudaca 3:2 naša ekipa nažalost gubi, te se u konačnici morala zadovoljiti 2. mjestom i titulom viceprvaka Hrvatske.

Također, valja spomenuti i nastup Finidine seniorke Sanje Bokun, koja je u izuzetno konkurentnoj kategoriji, u kojoj su nastupile mahom reprezentativke, uspjela odraditi prvi od dva repasažna susreta za 3. mjesto. Nažalost, Sanja je izgubila, te se tako plasirala na 7. mjesto. U kategoriji veteranki najbliže medalji bila je Marina Radošić, koja je iako potpuno slijepa, nastupila na ovom Prvenstvu te na žalost gubi u repasažnom nastupu za 3. mjesto i brončanu medalju, pa se u konačnici morala zadovoljiti 5. mjestom.

Bez značajnijeg rezultata ostala je veteranka Gordana Bočkor, budući da je izgubila u ranoj fazi natjecanja.

Na kraju možemo samo reći, bio je ovo sjajan završetak odlično započetog karate vikenda, te ozbiljna potvrda izuzetnog rada u klubu sa svim dobnim skupinama.