Karatisti Finide osvojili dvije medalje na 17. Croatia Open turniru u Rijeci

273_0245
04.10.2017. 08:20; ; Početna / Sport i rekreacija / Karatisti Finide osvojili dvije medalje na 17. Croatia Open turniru u Rijeci

Proteklog vikenda, u organizaciji Hrvatskog karate saveza i tehničkoj organizaciji Karate kluba “TAD” Rijeka, u Rijeci je održan jedan od najjačih karate turnira u Europi, 17. “Croatia Open” – otvoreno prvenstvo Hrvatske. U dva dana (30.09. i 01.10.2017.), Sportski centar Zamet ugostio je rekordnih 1729 natjecatelja iz čak 230 klubova, odnosno nacionalnih selekcija i 28 država U ovakvoj konkurenciji, predstavnici Karate kluba “Finida” iz Poreča izborili su 2 medalje: 1 zlatnu i 1 srebrnu.
Zlatnu medalju za Finidu osvojio je Amir Rešidović u kategoriji veterana +45 godina, u izvođenju kata, dok se za drugo mjesta i srebrnu medalju izborio Marko Paliaga kategorija veterana  preko 35 godina, također u izvođenju kata.
U ukupnom plasmanu, od 230 klubova, Karate klub “Finida” zauzeo je relativno visoko 31. mjesto.
Na samom kraju treba spomenuti i dvoje “Finidinih” natjecatelja koji se unatoč odličnom nastupu nisu uspjeli probiti do pobjedničkog postolja. To su ml.kadetkinja Sonja Rajko i kadetkinja Flavia Paliaga.