Karatisti Finide osvojili 12 medalja na “Kupu Grobničan”

IMG_0285
22.10.2014. 00:09; ; Početna / Sport i rekreacija / Karatisti Finide osvojili 12 medalja na “Kupu Grobničan”

Još jedna potvrda odličnog rada u klubu. Naime, prošle nedjelje, 19.10.2014. u Čavlima je održan 2. ”Kup Grobničan” za uzrast od cicibana do veterana, a na kome je nastupio i Karate klub ”Finida”. Na turniru se natjecalo 380 natjecatelja iz 30 hrvatskih klubova.

Karate klub ”Finida” nastupio je sa svojih 11 natjecatelja, koji su odradili odličan posao osvojivši ukupno 12 medalja, i to 6 zlatnih, 5 srebrnih i 1 brončanu. Upravo 11 finalnih nastupa naših članova na ovom turniru govori dovoljno o njihovoj kvaliteti.

Za prvu medalju pobrinula se cicibanka Nika Baf, koja je nastupila u izvođenju kata u kategoriji 9., 8. i 7. kyu. Nika je nakon dvije sigurne pobjede osvojila 3. mjesto i brončanu medalju.

Nakon Nike, na tatami je izašao ciciban Karlo Jukić, također u izvođenju kata u kategoriji 9., 8. i 7. kyu. Upravo je Karlo svojim odličnim nastupom osigurao ”Finidi” prvo finale, te je u konačnici osvojio 2. mjesto i srebrnu medalju.

Nakon Karla, svi Finidini osvajači bili su finalisti svojih kategorija. Zaista impresivno.

Redom su na tatami izlazile najprije katašice Emma Berta Bočkor i Dain Hasipi u kategoriji mlađih učenica 9., 8. i 7. kyu. Odličnim nastupom cure su se posve zasluženo plasirale u finale, gdje je slavila iskusnija Emma osvojivši 1. mjesto, dok je Dain zauzela 2. mjesto.

Nakon toga, na drugom tatamiju katašica Sonja Rajko nastupa u kategoriji mlađih učenica, te sasvim očekivano i zasluženo ulazi u finale gdje je i ovog puta pokazala da je najbolja osvojivši još jednu zlatnu medalju. Emma Berta ponovo nastupa i u starijoj kategoriji učenica 9., 8. i 7. kyu, te svojim sjajnim nastupom odlazi od samog kraja i ponovo osvaja itekako vrijednu zlatnu medalju.

Na red je došla i katašica Flavia Paliaga u kategoriji učenica. I ovog puta, Flavia se sjajnim nastupom očekivano plasirala u finale, gdje odnosi sigurnu i glatku pobjedu, te osvaja još jednu zlatnu medalju za ”Finidu”. Flavia je također nastupila i u starijoj kategoriji mlađih kadetkinja, te je ponovo pokazala svoju kvalitetu ulaskom u finale i osvajanjem 2. mjesta i srebrne medalje.

Na kraju kataškog dijela natjecanja, svoj su nastup odradili veterani. Ponovo je odrađeno još jedno klupsko finale ”Finide”, pa je tako u kategoriji veterana slavio Marko Paliaga osvojivši 1. mjesto, dok se Amir Rešidović u konačnici plasirao na 2. mjesto.

Nakon kata, na red su došli i nastupi u borbama. Najprije je na tatami izašla mlađa učenica Dain Hasipi, i to u kategoriji + 36 kg, te se odličnim borbama plasirala u finale. Nakon finalne borbe, Dain zasluženo osvaja 1. mjesto i zlatnu medalju.

Još jedno finale za kraj, Finidi je osigurala njezina starija kolegica Edera Hajmut u kategoriji učenica – 40 kg. Edera je usprkos odličnom nastupu, nakon vrlo dobro odrađene finalne borbe, u zadnjim sekundama ipak izgubila od iskusnije protivnice, te se u konačnici plasirala na 2. mjesto.

Usprkos dobroj pripremljenosti, ovog su puta nažalost bez medalje ostali Antonio Jukić i Dino Šarić.

Na samom kraju valja naglasiti da se prilikom formiranja poretka klubova po uspješnosti, a na osnovu osvojenih medalja, Karate klub ”Finida”  u konačnici plasirao na sjajno drugo mjesto, od ukupno 30 klubova.