Parenzana 2024-s

Karate: Zlatni vikend porečke ”Finide” !

22.09.2014. 08:26; ; Početna / Slider / Karate: Zlatni vikend porečke ”Finide” !

Jedan dan, dva turnira i troje natjecatelja. Upravo je to bila formula za izvanredan uspjeh naših karatista. Ovaj izuzetno aktivan vikend Karate kluba ”Finida” pozlatile su njegove mlade članice, katašice Sonja Rajko i Flavia Paliaga, trijumfirajući čak u dvije države, na dva različita turnira.

Naime, subota 20.09.2014. bila je vrijeme održavanja dva karate turnira. U slovenskom Kranju, u sportskoj dvorani ”Planina”, održan je 15. po redu tradicionalni međunarodni karate turnir ”Kranj Open 2014”, koji je okupio preko 500 natjecatelja iz 6 država.

Jedina ”Finidina” predstavnica bila je Sonja Rajko koja je nastupila u tri kategorije, te osvojila sve što se moglo osvojiti. Sonja je započela sa kategorijom mlađih učenica 5. – 4. kyu (zeleni i plavi pojas), te se sa lakoćom probila do finala. Pobjedom u finalu Sonja osvaja prvu zlatnu medalju, te u istom ritmu nastavlja sa sljedećom kategorijom, odnosno kategorijom mlađih učenica OPEN. S obzirom da se radi o otvorenoj kategoriji, i konkurencija je bila nešto veća, međutim probijajući se do finala, Sonja je samo potvrdila da je najbolja u svom uzrastu. Još jednom finalnom pobjedom, Sonja ponovo osvaja 1. mjesto i drugu zlatnu medalju. Svoj sjajan nastup u Kranju, završava nastupom i u starijoj kategoriji, odnosno u kategoriji učenica 5. – 4. kyu. Nevjerovatno, ali i u ovoj kategoriji Sonja se plasirala u finale, te je nažalost, tijesnim rezultatom 3:2, izgubila od predstavnice Beogradskog karate saveza, pa se u konačnici morala zadovoljiti, ovog puta, srebrnom medaljom.

Istovremeno, u Školskoj sportskoj dvorani ”Mladost” u Karlovcu, održavalo se još jedno karate natjecanje, odnosno 11. ”Karlovac Open”, na kome se okupilo 250 natjecatelja iz 40 hrvatskih klubova. ”Finida” je i ovdje imala svoje predstavnike, i to kataše Flaviu Paliagu i Nikolu Solomuna, koji se samo dopunili ovu sjajnu priču.

Najprije je na tatami izašla Flavia, i to u kategoriji mlađih učenica. Svojim izuzetnim nastupom, Flavia je pobijedila sve svoje protivnice, te se zasluženo plasirala u finale, gdje je bila bolja od protivnice, pa se na kraju i okitila zlatnom medaljom. Nakon toga još jedna kategorija, još jedno finale. Flavia svoj nastup nastavlja u starijoj kategoriji, odnosno u kategoriji učenica. Izlaskom na tatami i svojom odličnom izvedbom, samo dokazuje da dominira i ovom kategorijom, te čistim pobjedama osigurava još jedno finale. Ponovnom pobjedom u finalu, Flavia osvaja još jedno 1. mjesto i svoju drugu zlatnu medalju na ovom turniru.

Šta reći, nego bravo cure, svaka čast.

Kao da ovo nije bilo dovoljno, za još jednu medalju pobrinuo se kataš Nikola Solomun. Nikola je nastupio u inače konkurentnoj kategoriji kadeta, te svojom sve boljom izvedbom izborio repasažni susret za 3. mjesto. Pobjedom nad protivnikom, Nikola osvaja 3. mjesto i brončanu medalju, čime je ujedno zaključio ovaj izuzetan natjecateljski dan za ”Finidu”