Karate: Održano Županijsko prvenstvo u borbama – Finida osvojila zlato i broncu

20151122_140108 (800x450)
24.11.2015. 20:05; ; Početna / Sport i rekreacija / Karate: Održano Županijsko prvenstvo u borbama – Finida osvojila zlato i broncu

U nedjelju, 22.11.2015. u organizaciji Karate saveza Istarske županije i tehničkoj organizaciji Karate kluba ”Pula”, u sportskoj dvorani ”Dom braće Ribar” održano je Županijsko prvenstvo u borbama za stariji uzrast, odnosno za kadete, juniore i seniore.

Na Prvenstvu je nastupilo 60-ak istarskih karatista koji su odmjerili snage u težinskim i otvorenim kategorijama, a suđenje su vodili istarski i slovenski suci: Mirko Banović, Tamara Banović, Nenad Katalinić i Dora Komparić (Istra), Bratislav Rakić i Dražen Stjepanović (Slovenija).

Karate klub ”Finida” nastupio je sa dvoje natjecatelja i osvojio isto toliko medalja, odnosno jednu zlatnu i jednu brončanu. Zlatnu medalju osvojila je seniorka Sanja Bokun koja je nastupila u kategoriji do 50 kg i pokazala da je najbolja u Istri osvojivši titulu prvakinje. Za brončanu medalju pobrinuo se junior Belmin Kadrić, i to u OPEN kategoriji te se tako plasirao među najbolje juniore u županiji.

Nakon subotnjeg nastupa u Ljubljani, ovim rezultatom ”Finida” je na najbolji način zaključila još jedan itekako aktivan i uspješan vikend.