Joker s klupe donio bod Jadranu u devedesetoj

15.10.2017. 09:35; ; Početna / Sport i rekreacija / Joker s klupe donio bod Jadranu u devedesetoj
istrasportJadran

Vraćaju se nogometaši Jadrana, s teškog gostovanja u Zagrebu, zadovoljni u Istru s obzirom da su uspjeli ostati neporaženi u utakmici u kojoj su gubili s dva gola zaostatka do 85. minute.

Poveli su zarana nogometaši Vrapča, već u 12. minuti iz kaznenog udarca kada je precizan bio Bektaši. Na 2:0 u 31. minuti povisuje Švigir. U 61. minuti Enis Šoškić izborio je kazneni udarac za Porečane kojeg je pucao Tomić, no vratar Kovač brani, a odbijenu loptu u gol posprema Robert Vlizlo.

Jurnuli su Porečani po izjednačujući gol, no umjesto toga, primili su i treći pogodak u 75. minuti kada je mrežu vratara Milocanija pogodip Musić. Tada su nogometaši Jadrana zaigrali na sve ili ništa, što im se isplatilo jer je, najprije u 85. minuti Goran Tomić izveo jedan prekid sa strane, do nabačene lopte prvi je stigao Marko Kepčija koji je glavom šalje u prečku od koje se ova odbija do Matka Videkića koji je bio najbrži i pospremio je loptu u gol.

Taj je gol unio nervozu u domaće redove, a Jadranu dao dodatni polet kojeg su uspjeli i kapitalizirati u posljednjoj minuti utakmice kada je David Dujanić  na ulazu u šesnaesterac varkom “slomio kičmu” svom čuvaru te asistirao na pet metara za spretnog strijelca, jokera s klupe, Gianlucu Banka koji donosi Porečanima zasluženi bod iz Zagreba.

Matija Benčić, istrasport.eu

ZAGREB – Igralište Vrapče – Gledatelja: 150

TREĆA HNL ZAPAD – 10.KOLO – Sudac: Dominik Bujan  (Guci Draganićki)

VRAPČE – JADRAN 3:3 (2:0)

Strijelci: 1:0 Deni 12′, 2:0 Švigir 31′, 2:1 Vlizlo 61′, 3:1 Musić 75′, 3:2 Videkić 85′, 3:3 Banko 90′

Žuti kartoni: Mikulić, Vinčić, Švigir, Maljak (Vrapče) Tikas, Sumić (Jadran)

VRAPČE: Kovač, Jozanović, Salopek, Vukadin, Musić, Bektaši, Švigir (od 78. Abazi), Vinčić, Radanović, Mikulić (od 55. Zadro), Fajdiga (od 71. Maljak)

Trener: Željko Radišić

JADRAN: Milocani, Šimunović (od 46. Tomić), Ilić, Užila, Šoškić, Sumić, Vlizlo (od 79. Kepčija), Tikas, Dujanić, Videkić, Radman (od 69. Banko)

Trener: Danijel Jumić