Jedriličari Horizonta na Carnival Kup 2018, kvalifikacijske regate u Opatiji

27983239_595206850824195_3218899635796256294_o
18.02.2018. 23:01; ; Početna / Sport i rekreacija / Jedriličari Horizonta na Carnival Kup 2018, kvalifikacijske regate u Opatiji

Od petka do nedjelje  optimisti JK Horizont Poreč natjecali su ne na prvoj regati nove godine nakon zimske natjecateljske stanke.
JK Opatija orgnizirao je predposljednju kvalifikacijsku regatu ove sezone a na regati se okupilo 73 takmičara iz Hrvatske i Slovačke.

JK Horizont Poreč, uz pratnju trenera Luke Krivičića predstavljali su Simon Starić, Loris Berljavac, Oliver Bilić i Nika Fornažar.
Od 3 predviđena dana jedrilo se samo u subotu, kada smo na more izašli u 7 ujutro po vrlo hladnom vremenu i jakoj tramontani te odjedrili 3 plova.
Simon Starić zauzeo je odlično 3. mjesto , sa najboljim ulaskom u cilj kao 2. u posljednjem plovu regate. Čestitamo mu na rezultatu!
Loris je regatu završio na 41. mjestu, imao je dosta nesreće zbog puknuća opreme u 2 plovu, dok je u 3 zabilježio diskvalifikaciju zbog prekoračenja linije starta.
Nika i Oliver , naši najmlađi takmičari odjedrili su samo 1 plov i to zadnji kada je vjetar padao te je Nika ušla u cilj na dobrom 12. mjestu dok je Oliver ušao također odličan 25.Niki je jedan plov bio dovoljan da u poretku djevojčica do 12. godina osvoji 2. mjesto. Ona se ukupno plasirala kao 42., dok je Oliver regatu završio na 45. mjestu.