Jadran remizirao sa Opatijom, Porečani ispustili vodstvo 2:0

28.04.2019. 12:32; ; Početna / Sport i rekreacija / Jadran remizirao sa Opatijom, Porečani ispustili vodstvo 2:0
alexJadran

Porečani su u dvoboju sa Opatijom remizirali iako su do 65. minute vodili 2:0. Golove Videkića i Valente poništili su jocker Ismaili i Flego, osiguravši gostima bod na Velom Joži. Prvih 45 minuta dvoboja pripalo je domaćinu, dok je u nastavku više pokazala Opatija.

Domaćin je inicijativu u prvome dijelu naplatio tek dvije minute prije odlaska na odmor. Na jednu povratnu loptu Valente natrčao je Videkić čiji je prvi pokušaj s nekih osam metara obranio Iveša, ali je Videkić iz drugog pokušaja ipak uspio svladati prekaljenog vratara.

Vodstvo Porečana povisio je Valenta koji je u 64. minuti odlično iskoristio centaršut Užile za 2:1. Slavlje domaćina nije bilo dugoga vijeka, budući da je samo minutu kasnije Opatija smanjila zaostatak. Flego je tukao sa ruba šesnaesterca, a Pavlić loptu samo odbio do natrčalog Ismailija.

Konačan rezultat postavio je deset minuta prije kraja Flego, koji je odlično šutirao iskosa s desne strane, neobranjivo pogodivši s nekih desetak metara suprotan kut nemoćnog Pavlića.

Luka Variola, istrasport.eu

POREČ – SRC Veli Jože – Gledatelja: 110
TREĆA HNL ZAPAD – 27. KOLO – SUDAC: Ante Čulina. POMOĆNI SUCI: Marko Maloča i Marko Rašić (svi Zagreb)

JADRAN – OPATIJA 2:2 (1:0)

Strijelci: 1:0 Videkić (43′), 2:0 Valenta (64′), 2:1 Ismaili (65′), 2:2 Flego (80′)

Žuti kartoni: Videkić, Dujanić, Vlizlo (Jadran), Jukičić, Lazić, Petanjek (Opatija)

JADRAN: Pavlić, Leko, Užila, Tomić, Vlizlo, Šegon, Dujanić (83. Trešnjić), Videkić (89. Tikas), Valenta, Perković (71. Ereiz), Romić
Trener: Danijel Jumić

OPATIJA: Iveša, Bogolin (67. Krešić), Petanjek, Jukičić, Redžepi (54. Ugrina), Flego, Lazić, Rudan (60. Ismaili), Bertoša, Vlatković, Furijan
Trener: Zoran Bogolin