Jadran pružio dostojanstveni otpor Hajduku NK Jadran-NK Hajduk 1:3 (1:1)

24.01.2015. 17:41; ; Početna / Sport i rekreacija / Jadran pružio dostojanstveni otpor Hajduku NK Jadran-NK Hajduk 1:3 (1:1)

Prelijepo poslijepodne u Poreču. Preko tisuću ljudi „stisnulo“ na stadionu Veli Jože, sunce je okupalo sve prisutne, a na travnjak su istrčali Porečani i Splićani, teško je reći tko sa većim pljeskom.

Nisu se nogometaši Jadrana nimalo prepali na početku utakmice, štoviše bili su ravnopravni sa gostima. Prestrašili su se vjerojatno splitski „bili“ kada je u 19. minuti David Dujanić „zaljuljao“ cijelu obranu Hajduka i izbio sam pred Ranilovića te poentirao za 1:0.

Ipak, samo dvije minute kasnije Kouassi je pobjegao po lijevoj strani, a njegov centaršut mladi Vlašić sproveo u mrežu. Mreže su mirovale do 53. minute kada Vidulin dosuđuje sumnjiv jedanaesterac Hajduku iz kojeg Vlašić novim pogotkom dovodi Splićane u vodstvo.

Nakon toga trgnuo se Jadran, a rezervisti Hajduka nisu očarali, pa je u posljednjih 15 minuta porečki nogometni ponos mogao i do poravnanja. U jeku njihovog napada, presječena je jedna lopta na sredini, i iz kontre u 87. minuti Ivan Anton Vasilj postavio je konačnih 1:3.