Jadran još jednom pokazao koliko je iznad četvrtoligaša u ovoj sezoni

07.05.2019. 21:57; ; Početna / Sport i rekreacija / Jadran još jednom pokazao koliko je iznad četvrtoligaša u ovoj sezoni
Jadran

Trećeligaš iz Poreča ponovno je pokazao da je “miljama” od četvrtoligaških istarskih momčadi. Danas je kod njih gostovao Rovinj, a konačan rezultat dovoljno govori o razlici u kvaliteti.

Jadran je u prvih 45 minuta bio u potpunosti dominantan i mogao je na semaforu imati i više od 1:0. Taj je gol plod pomalo nepreciznog šuta Olivera Sumića kojeg je u gol preusmjerio Robert Vlizlo.

U nastavku je “propuštalo” u obrani Rovinježa. Najprije je Emanuel Valenta centrirao, a Oliver Sumić glavom pogodio za 2:0, a nakon toga svestrani domaći branič Marin Romić iz “slobodnjaka” znalački povisuje na 3:0.

Na 4:0 povisio je Matko Videkić u 70. minuti s ruba šesnaesterca, a Andrea Banić realizirao je najstrožu kaznu u 78. minuti za 5:0. Šesti gol Porečana djelo je Valente, a konačnih 6:1 postavio je Damir Kazalac, također s “bijele točke”.

POREČ – SRC Veli Jože – Gledatelja: 150 – KUP NSŽI – POLUFINALE
SUDAC: Matej Bezelj (Pula) POMOĆNI SUCI: Mateo Čalić (Marčana) i Diego Biljuh (Marčana) – DELEGAT: Eugen Katić (Buje)

JADRAN – ROVINJ 6:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Vlizlo 21′, 2:0 Sumić 59′, 3:0 Romić 61′, 4:0 Videkić 70′, 5:0 Banić 78′-11m, 6:0 Valenta 83′, 6:1 Kazalac 90′-11m
Žuti kartoni: Vlizlo (Jadran) Kajtazi, Vidan, Hoxha (Rovinj)

JADRAN: Pavlić (76. Martić), Leko, Ilić, (71. Trešnjić) Vlizlo (71. Šegon E.), Sumić (62. Tomić), Videkić, Banić A., Valenta E., Radman (67. Tikas), Perković, Romić
Trener: Danijel Jumić

ROVINJ: Bugarin, Karlović M., Vidan, Rojnić (71. Folo), Kajtazi (46. Krajcar), Karlović K. (87. Peharda), Kazalac, Špiranac, Špiranac (62. Stojanov), Hoxha, Bilić, Rudela
Trener: Alen Jurić