Jadran deklasirao Opatiju na Kantridi, šou Emanuela Valente

13.10.2018. 23:41; ; Početna / Sport i rekreacija / Jadran deklasirao Opatiju na Kantridi, šou Emanuela Valente
romić-valenta-i-ilić

Matija Benčić, istrasport.eu
Sjajnu utakmicu odigrali su nogometaši Jadrana iz Poreča te su na krilima Emanuela Valente i Lorena Maružina deklasirali Opatiju u utakmici koja je odigrana na kultnoj Kantridi. Spomenimo da su prva tri od sveukupno pet golova pali iz najstrože kazne te da su četiri od pet pogotka postigli igrači koji na leđima nose broj 22. Krenimo redom.

Poveli su Porečani u 20. minuti kada je hitri Loren Maružin izborio, a Emanuel Valenta realizirao najstrožu kaznu. U 39. minuti bila je neodlučna gostujuća momčad prilikom jedne reakcije, a vrhunac se dogodio kada je Romić prekršajem zaustavio Bogolina unutar 16 metara, a ovaj je i siguran realizator.

Sam početak drugog poluvremena donosi i treći uzastopni kazneni udarac, ovaj put za goste, a nakon prodora Sumića, kojeg domaća obrana ruši, Valenta je siguran egzekutor. Nakon vodstva gosti i dalje napadaju pa jedan brzi prodor po boku Lorena Maružina donosi asistenciju Valenti koji u 73. minuti pogađa “hattrick” za 3:1. Točku na “i” postavlja Loren Maružin u 87. minuti koji oduzima jednu loptu i dolazi oči u oči s vratarom Lovrićem, a to je situacija kada napadač Jadrana rijetko griješi.

Da sumiramo, odličnu utakmicu odigrali su nogometaši Jadrana, no valja istaknuti trostrukog strijelca Emanuela Valentu te Lorena Maružina koji je izborio penal, asistrirao te na koncu zabio za uvjerljivu pobjedu na Kantridi.

RIJEKA – Kantrida – Gledatelja: 150

TREĆA HNL ZAPAD – 8. KOLO – SUDAC: Vlatko Jurešić (Zagreb)

OPATIJA – JADRAN 1:4 (1:1)

Strijelci: 0:1 Valenta 20′-11m, 1:1 Bogolin 39′-11m, 1:2 Valenta 52′-11m, 1:3 Valenta 73′, 1:4 Maružin 87′

Žuti kartoni: Krešić, Kurilić, Kovačević (Opatija), Užila (Jadran)

OPATIJA: Lovrić, Rudan J., Kurilić, Jukičić, Kovačević, Krešić, Flego (od 54. Šolić), Pejanović, Furijan, Cvetković (od 46. Lazić), Bogolin (od 62. Rudan)
Treneri: Zoran Bogolin

JADRAN: Pavlić, Leko, Užila, Romić, Sumić, Maružin L., Valenta, Radman (od 72. Dujanić), Vlizlo (od 46. Tomić), Perković (od 63. Kepčija)
Trener: Danijel Jumić