Izvješće – košarka

28.02.2005. 00:00; ; Početna / Novosti / Izvješće – košarka

Novigradski kadeti su gostovali u Puli a igrali su s momčadi Stoje II koja igra s mlađim igračima i trenutno je pri dnu tablice s tri pobjede. Prvu četvrtinu novigradski igrači igraju solidno pa dolaze do vodstva od 17:2. Drugu četvrtinu gosti igraju najbolje pa do poluvremena još povećavaju svoju prednost za još 10 koševa te odlaze na odmor s vodstvom od 43:18. Zadovoljni visokim vodstvom igrači Novigrada se opuštaju i igraju ispod svojih mogućnosti što domaćini koriste pa smanjuju vodstvo Novigrada za tri koša. Podcijenivši domaću momčad zadnju četvrtinu gostujući igrači igraju katastrofalno s puno pogrešaka u dodavanjima i s puno promašaja a razigrani domaćini tu vide svoju šansu pa vrlo brzom i preciznom igrom brzo smanjuju prednost Novigrada. Najveći protivnik Stoji je u tim trenucima bilo vrijeme koje je neumitno isticalo pa zbog velikog zaostatka iz prvog dijela susreta nisu uspjeli doći do pobjede, ali da je utakmica potrajala još minutu – dvije moglo je doći i do preokreta. Konačnu pobjedu su ipak slavili gosti iz Novigrada u čijim su redovima najbolji bili Stojanović s 29 koševa i 18 skokova, Ikač s 15 i Melon s 11 koševa i 10 osvojenih lopti dok su kod Stoje II najviše postigli Žunec 19, Barbić 12 i Percan 10 koševa.

U toku tjedna sastale su se dvije momčadi Stoje a vrlo uvjerljiva je bila starija momčad koja je visoko pobijedila Stoju II i tako produžila svoj niz pobjeda bez poraza i vodstvo na tablici.

Drugoplasirana momčad pazinske Istraplastike je gostovala u Rovinju gdje je igrala s predzadnjim domaćim sastavom. Već i sam položaj momčadi na tablici dao je naslutiti konačni rezultat a tako je i bilo jer pazinci igraju vrlo precizno i brzo pa već na poluvremenu imaju vodstvo od 53:27. nakon izjednačene treće četvrtine gosti ponovno u zadnjoj igraju kako znaju pa još povećavaju vodstvo do konačnih 106:59.

Zaostalu utakmicu su u Pazinu odigrali Istraplastika i Pula 1981. utakmica se igra izjednačeno a domaćini nakon prve četvrtine imaju minimalno vodstvo od 17:16. Drugu četvrtinu domaćini igraju kako inače znaju i do poluvremena dolaze do vodstva od 41:27. u drugom poluvremenu se domaćini ponovno opuštaju pa se igra izjednačeno a domaći igrači znalački održavaju stečeno vodstvo i na kraju dolaze do još jedne pobjede od 81:66.

Derbi kola je odigran u Puli a sastale su se treće i četvrto plasirane momčadi na prvenstvenoj tablici Pula 1981 i pazinski Klasičar. Utakmica je odigrana u vrlo izjednačenoj igri s malim vodstvom domaćina u prvoj četvrtini koju gosti do poluvremena sustižu pa se na odmor odlazi s neriješenim rezultatom 27:27. Drugo poluvrijeme je jednako prvom pa nakon vodstva domaćina gosti ponovno dostižu razliku i utakmica završava izjednačeno 57:57 te se mora odigrati produžetak da se dobije pobjednik. U tom produžetku su domaćini ipak prisebniji i precizniji pa na kraju pobjeđuju sa 68:61 i tako učvršćuju treću poziciju na tablici ispred Klasičara dok su u sredini tablice Tinjan, Novigrad i Poreč a na začelju Rovinj, Stoja II te još bez pobjede Oliva iz Vodnjana.

Idućeg vikenda se prvenstvo nastavlja a sastaju se Novigrad – Tinjan, Stoja – Pula 1981, Stoja II – Rovinj, Istraplastika – Poreč i Klasičar – Oliva.

Juniori Novigrada su gostovali u Pazinu gdje su odigrali uzvratni susret prvenstva s domaćom Istraplastikom. Nakon uvjerljivog poraza od 32 koša razlike kod kuće novigradski igrači su u Pazinu odigrali potpuno drugačije protiv drugoplasirane domaće momčadi. Na vrlo agresivnu obranu domaćina gosti pronalaze odgovor i dolaze do vodstva od desetak koševa prednosti a prvi period igre dobivaju s 29:22. Drugu četvrtinu domaćini igraju jednako agresivno pa nešto smanjuju prednost ali na poluvremenu Novigrad još uvijek ima vodstvo od 46:44. Treća četvrtina započinje ravnopravno ali nakon par minuta dolazi do ozljede jednog od boljih igrača Novigrada Tomasa koji više ne može nastaviti igru a ujedno centri Šegon i Stojanović dobivaju četvrtu osobnu pogrešku pa moraju opreznije igrati a tu je i kraj većem otporu domaćinu. Ovakvu situaciju i zbunjenost novigradske momčadi odlično koriste domaćini koji preko visokog i odličnog Miletića dobivaju ovu četvrtinu s 19 koševa razlike a Miletić u ovom dijelu igre postiže čak 18 koševa. U zadnjoj četvrtini se igra izjednačeno a momčadi se takmiče tko će više pogoditi i taj dio igre završava s 32:30 za domaćine ali u ukopnom zbroju koševa domaćini pobjeđuju razlikom iz treće četvrtine sa 108:89. Najbolji su kod pobjednika bili odlični visoki Miletić s 44, Brajković s 19 i P. Ćus s 18 koševa a kod Novigrada Stojanović s 35, Šegon s 18, Tomas sa 16 i Barić s 12 koševa.

U Pazinu je odigrana još jedna utakmica a igrali su Klasičar i Pula 1981. Gostujuća momčad bolje započinje igru s malo koševa pa dobivaju prvu četvrtinu sa 17:8. U drugoj su domaćini nešto bolji pa malo smanjuju prednost gostiju koji na poluvremenu vode s 26:21. U trećoj četvrtini se ne igra puno efikasnije a i taj dio igre su ponovno gosti bolja momčad dok u zadnjem periodu igre domaćini opet igraju bolje ali ne uspijevaju značajnije smanjiti vodstvo gostujuće momčadi koja na kraju pobjeđuje s 59:50.