gir_7199
21.11.2016. 17:54; ; Početna / Lifestyle / Zabava / I ove godine Usb-ovke su se spremno zaputile u Novi Sad na međunarodni Dance Fest 2016 i to sa čak 70 plesača

Sa sobom su već iskusne seniorke i juniorke povele i one nešto mlađe plesačice, ali ne manje spremne o čemu govore njihovi sjajni rezultati.

Plesačice su svoja plesna umijeća pokazala u gotovo svim kategorijama i disciplinama što je rezultat uloženog rada i truda kako plesačica tako i njihovih trenerica Elisabeth Wertheim, Adile Bidžos i Ivane Domazet.

Kvalitetu samog natjecanja dokazuju vrhunski plesni klubovi kojima ovom prilikom Usb-ovke čestitaju na nastupima.

Osim grupnim koreografijama, naše se plesačice mogu pohvaliti i solo nastupima pa tako čestitke idu Petri Radojčić, Nini Cerin, Nini Puniš, Gaji Mingon, Eviti Sain i Larisi Glavini koje su donijele kući dva prva mjesta, jedno drugo i jedno treće mjesto.

U kategoriji parovi i trio modern i open disciplina gdje je konkurencija bila izuzetno jaka i mnogobrojna osvojena su dva pohvalna treća mjesta dok su u jazz kategoriji Nina Cerin i Jana Nesuda osvojile prvo mjesto.

U kategoriji grupe modern juniori plesačice Usb-a osvojile su prvo mjesto kao i seniorke u toj istoj disciplini.

Formacije u modernu su briljirale pa su tako djevojčice iz skupine Lollipop osvojile visoko treće mjesto.

U istoj su kategoriji plesna skupina Stars bile najbolje i tako zauzele pohvalno prvo mjesto.

Juniorke Jumpice osvojile su u svojoj dobnoj kategoriji prvo mjesto također u modern disciplini.

U vrlo konkurentnoj Open disciplini plesne skupine Stars i Jump osvojile su srebrnu medalju.

U seniorskim formacijama modern discipline srebrnom medaljom mogu se pohvaliti i plesne skupine Think Pink i Ars kojima je čast stajati na postolju s najboljim koreografijama cijelog natjecanja.

Vrhunac Dance Festa bila je Gala večer na kojoj su među 20 najboljih koreografija cijelog takmičenja sa ukupno 3400 natjecatelja iz čak 12 zemalja ušle i Usb-ovke sa koreografijom The gift of life i tako predstavile ponovo svoj Grad Poreč na najbolji mogući način.  Koreografiju potpisuje Ivana Domazet koja je preponosna na izvedbu i uspjeh ove doista posebne koreografije.

Rad i trud mladih plesačica prepoznati su i nagrađeni, a još su jednom osvojile žiri koji rekao kako USB-ovke svake godine jedinstvenim plesnim izričajem nadmašuju sebe i njihova očekivanja te donose na natjecanje visoku kvalitetu koreografija.

Osim mnogobrojnih pehara i medalja, sa sobom su u Poreč donijele i pune torbe doživljaja koje će im zacijelo biti inspiracija za novo stvaranje.

Trenerice se zahvaljuju svim roditeljima koji su im povjerili svoju djecu te onima koji su pomogli da sve ovo bude ostvarimo.

Isto tako zahvaljuju se sponzorima koji su financijski pomogli i podržali ovo neprocjenjivo iskustvo porečkih zaljubljenica u ples.