GRIPA spriječila utakmice košarkaša

21.02.2005. 00:00; ; Početna / Novosti / GRIPA spriječila utakmice košarkaša

Novigradski su kadeti u toku tjedna odigrali zaostalu utakmicu prvenstva a u svojoj dvorani su dočekali momčad Klasičara iz Pazina. Gostujući igrači bolje započinju susret a domaćini dosta griješe u prvoj četvrtini tako da na kraju ovog dijela gosti dolaze do solidnih 10 koševa prednosti i vode s 24:14. Drugu četvrtinu domaćini igraju puno bolje a raspoložen je Erlić koji s tri pogođene trice uz ostale suigrače smanjuje zaostatak za gostima tako da na poluvremenu Klasičar ima vodstvo od samo 42:40. Treću četvrtinu domaći igrači i dalje igraju bolje ali ne uspijevaju preuzeti vodstvo pa na kraju toga dijela rezultat je izjednačen 55:55. Zadnja četvrtina se igra izjednačeno do zadnje minute kada domaćini pokušavaju agresivnom igrom doći do pobjede. U takvoj igri rade dosta prekršaja i pogrešaka što gosti znalački koriste i na kraju dolaze do vrijedne pobjede od 84:78. Najbolji su kod Klasičara bili Andrić s 27, Anđić s 20, Basa sa 16 i Oštarić s 10 koševa, dok su kod Novigrada najviše postigli Erlić 28, Stojanović 21 koš i 14 skokova, Ikač 12 i Popović 11 koševa.

Idućeg vikenda bi se prvenstvo trebalo nastaviti ali je sve još neizvjesno zbog gripe koja vlada na ovim prostorima.