Furiozni start Porečana ostavio bodove u Velom Joži

15.10.2017. 00:30; ; Početna / Sport i rekreacija / Furiozni start Porečana ostavio bodove u Velom Joži
Poreč-Zamet

Regionalni derbi u Poreču pripao je domaćinu, najviše zaslugom odličnog ulaska u utakmice Đankovićeve momčadi. Sve je jasno kada se zna da je u 15. minuti semafor pokazivao kako Porečani imaju sedam golova prednosti.

Utakmica je započela sjajno za Porečane. Do treće minute vratar Moreno Car skupio je dvije obrane nakon udaraca Vučka, prvi sa sedam metara, drugi iz igre. Za to vrijeme, Matija Rađaković dvaput je tresao mrežu mladog Frana Lučina.

Nakon bespoštedne petominutne borbe Porečani novim „blitzkriegom“ u sedmoj minuti golovima Gabriela Mofardina i Vedrana Mataije odlaze na osjetnih 4:0. Grogirani Riječani nisu ni tada uspjeli zaustaviti svoj „slobodni“ pad pa Filip Perić u devetoj pogađa za pet golova razlike.

Nakon toga Lučin upisuje svoju drugu obranu, a u 11. Matija Golik smanjuje na 5:1. No, tu se nisu zaustavili problemi Zameta jer su Thoss s dva gola i Rađaković do 15. minute utakmicu odveli do 8:1 na semaforu. Do poluvremena Porečani su zadržali prednost od sedam golova na krilima raspoloženog Perića koji je 30 minuta završio sa udarcem 5/5.

Nadu koja se u gostima probudila nakon serije pogodaka koju je okončao Martinović u 41. za 18:14, vrlo je brzo ugasio Filip Gavranović koji je nakon jednog Thossa, postigao tri gola za 22:14 i “kraj priče” u 47. minuti. Do kraja susreta samo se odrađivala forma.

Najbolji u redovima domaćina bili su Moreno Car s 12 obrana te Filip Perić sa šest golova uz samo jedan promašaj, a danas blijede goste predvodio je vratar Marin Sorić, također s 12 obrana i nekako je dojam da je ušao prekasno u igru.

(FOTO: Events in Photo-Bernard Ritoša)

POREČ – SD Veli Jože – Gledatelja: 350

PREMIJER HMRL – 3. KOLO – Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

POREČ – ZAMET 27:18 (16:9)

POREČ: Mataija 3, Medved, Thoss 3, Štifanić, Perić 6(3), Car, Mofardin 2, Petrov 1, Popović, Filipović 1, Ventin 1, Rađaković 3(1), Gavranović 5, Pribetić 2(1)

ZAMET: Vučko, Mozetić J., Jeličić, Mozetić M., Martinović 6(1), Katić A., Kružić 1, Sorić 1, Načinović 1, Lučin, Dunato A. 1, Katić I. 3, Majić 2(2), Dunato D., Starčević, Golik 3

Isključenja: Poreč 8 minuta (Thoss 4, Petrov 2, Gavranović 2) Zamet 4 minute (Majić I. 2, Dunato D. 2)