FIJASKO VETERANSKE ZAVRŠNICE | Porečani nakon nekoliko minuta igre napustili teren, Pazinjani osvojili

31.05.2018. 18:37; ; Početna / Sport i rekreacija / FIJASKO VETERANSKE ZAVRŠNICE | Porečani nakon nekoliko minuta igre napustili teren, Pazinjani osvojili
poreč-veterani

(Elvis Uravić, istrasport.eu) Trebao je to biti festival veteranskog nadmetanja i vrhunac sezone, a troboj se pretvorio u fijasko u režiji Jadrana. Naime, ljuti zbog sudačkih odluka Elvisa Brečevića iz Labina donijeli su odluku da već nakon par minuta napuste prvi susret dana.

Povod je bilo isključenje jednog njihovog obrambenog igrača koji je kao zadnji igrač obrane srušio (inače predsjednika sudačke Komisije) Maura Tomišića kada se ovaj izmaknuo pažnji zadnje linije Porečana. Brečević je pokazao crveni karton što je bio okidač za opkoljavanje i pritisak na njega, a u gužvi je bilo svačega.

Nakon još jednog crvenog kartona zbog udaranja suca momčad Jadrana pljunula je na cijelu organizaciju završnice i napustila teren. Pokušaj razumnijih članova da suigrače vrate nije urodio plodom te su se Porečani na opće zaprepaštenje svih prisutnih odlučili na tuširanje i povratak kući.

Nakon tog košmara su veterani Pazina i Starog grada odigrali međusobnu utakmicu 2×30 min za ukupnog pobjednika u kojem su Pazinjani u prvih 5 minuta riješili utakmicu brzim pogotcima Luke Stranića i Marka Bačića. Puljani se nisu najbolje snašli na samom početku a kako je vrijeme odmicalo polako su lovili konce i stvorili nekoliko opasnih situacija pred golom Štefančića.

U tom periodu njihovim je akcijama kao u najboljim danima dirigirao Kristijan Rakovac. S druge strane Pazinjani su se odlučili na čuvanje rezultata i kontranapade preko danas odličnog Udovičića i za veterane „Usaina Bolta“, Luke Stranića koji se danas mogao proslaviti.

Prvi strijelac svih triju skupina iz redova Puljana Aleksandar Kostić teško je dolazio do daha pored granitne trojke Foška, Pauletića i Kalca, a u par navrata je pokazao koliko je opasan, ali danas nije bio precizan. U drugom poluvremenu jednu kontru Pazinjana završio je Stojimanov i tako konačno Pazinjane vratio na krov veteranskog nogometa u županiji s kojeg će ih biti teško skinuti.