Domaći u nastavku protutnjali do slavlja – RK Poreč-RK Rudar 32:26 (15:14)

19.03.2017. 08:42; ; Početna / Sport i rekreacija / Domaći u nastavku protutnjali do slavlja – RK Poreč-RK Rudar 32:26 (15:14)
RKPOREC9

Očekivanom domaćom pobjedom nad Rudarom, Porečani su zadržali četvrtu poziciju na ljestvici, koja vodi u Ligu za prvaka, a još im preostaje vjerojatno presudan put u Goricu i domaći susret protiv Umaga.

Otvorili su Đankovićevi rukometaši sa 3:0, da bi Rudar preokrenuo to do desete minute kada Skendrović pogađa za 4:6. Ipak, do predaha raznovrsni napad Poreča i vratar Car „probijaju“ gostujuću obranu pa semafor na poluvremenu pokazuje 15:14.

Uvod u nastavak sve je odlučio. Rađaković je postigao tri od prva četiri gola Poreča u drugom dijelu i u 34. minuti povisio na 19:14. Ne samo da su to očuvali, domaći su prednost i povećavali, najviše do 29:21. Nakon toga bilo je potrebno samo odraditi formu do kraja.

Moreno Car obranio je 12 lopti (35%), a ako gledamo učinkovitost, dakle omjer golova i promašaja, najbolji u porečkim redovima bili su Matija Perajica (5/5), Petar Medić (5/7) i Matija Rađaković (6/8).