11807805_132021600470323_764490606766023285_o
04.08.2015. 09:10; ; Početna / Slider / Daljinske plivačice i plivači KDPSR Poreč na Državnom prvenstvu u Omišu (10.000m) osvojili 7 medalja

Protekle subote u Omišu je održano Državno prvenstvo u daljinskom plivanju na 10.000 m, te ujedno i sedmo natjecanje u Cro Cup seriji 2015.

Naši su plivači ostvarili hvalevrijedan rezultat, osvojili pregršt medalja po dobnim kategorijama.

Za KDPSR Poreč nastupili su u Omišu: Natali Žgomba, Aleksandra Stević, Blanka Kvaranta, Filip Husnjak, Ivan Kukolja, Vaso Vulin, Simon B. Milanković, Antonio Žgomba, Goran Višković, Marijan Matuzović, Željko Sušek i Daniel Popović.

U aposlutnom poretku očekivani rezultati, pobjeda Matije Luke Rafaja (Triton Zagreb) u fotofinišu ispred Ivana Šitića i Duje Milana (ob KDP Split).
U ženskoj konkurenciji pobjedila je Karla Šitić (KDP Split), ispred Antonie Bulčić(KDP Split) i Nike Perčić (KDP Primorje).

Naš najbrži u apsolutnoj muškoj konkurenciji bio je Filip Husnjak (2:13:09), a najbrža cura bila je Natali Žgomba (3:03:05).

Po dobnim kategorijama plivačice i plivači ostvarili su izvanredne rezultate, a osvajači medalja bili su : Aleksandra Stević 3. mjesto, Blanka Kvaranta 2. mjesto, Antonio Žgomba 2. mjesto, Vaso Vulin 2. mjesto, Goran Višković 1. mjesto, Marijan Matuzović 3. mjesto, Željko Sušek 2. mjesto.

Na žalost organizatori nisu objavili kompletne rezultate po kategorijama, a našeg plivača Ivana Kukolju, koji  je na proglašenju rezultata zauzimao 9. mjesto apsolutno, naknadno su diskvalificirali iako dečka nisu upozorili na startu da se ne smije plivati u neoprenskim hlačama. Šteta !

11816257_132021057137044_8690428322715541270_o

Slijedeća postaja daljinskih plivača je otok Ist, gdje je svake godine jedan od naljepših plivačkih maratona uopće, a na kojem će nastupiti samo 7 naših plivačica i plivača, obzirom da je odmah dan nakon toga Otvoreno prvenstvo Istre u Limskom kanalu.

Ovom prilikom KDPSR Poreč poziva Vas u nedjelju u Limski kanal. Rekreativni mini maraton na 1000 m počinje u 17 sati, a odmah iza njega kreće natjecanje na 5000 m.