Častan poraz Porečana, PPD ZAGREB – POREČ 33:26 (16:14)

17.03.2019. 01:25; ; Početna / Sport i rekreacija / Častan poraz Porečana, PPD ZAGREB – POREČ 33:26 (16:14)
22491804_1655719157813896_1553963016015300678_n

Rukometaši Poreča večeras su u Zagrebu časno poraženi od aktualnog i jedinog prvaku države. PPD Zagreb je na kraju slavio pobjedu rezultatom 33:26. Iako rezultatska razlika s obzirom na onu u kvaliteti nije prevelika, pobjeda Zagreba nije dolazila u pitanje od samog početka.

Horvat je već u 6. minuti zabio za 4:1, no žilavi Porečani preko Rađakovića u 10. minuti opet dolaze na korak zaostatka. Pet minuta prije poluvremena ponovno Horvat donosi Zagrebu pet golova viška. Gosti se ne daju slomiti pa do poluvremena smanjuju zaostatak za tri gola, bilo je 16:14.

U nastavku Zagreb igra točno koliko je potrebno da im pobjeda ne dođe u pitanje. Do 50. minute uglavnom vode tri ili četiri pogotka razlike. U posljednjih deset minuta tu razliku i povećavaju i slave pobjedu 33:26.

Kod domaći uvjerljivo najbolji Zlatko Horvat s devet, odnosno Ivan Sršen s osam golova. Kod gostiju Matija Rađaković, Vedran Mataija, Gianfranco Pribetić i Filip Perić zabili su po četiri.