Boćanje: Juniorski prvak Istre je Đordano Ferenac, boćar Istre Poreč

Ferenac Đordano, Pavletić Karlo, Matijašić Filip, Štihović Martin
01.04.2019. 18:00; ; Početna / Sport i rekreacija / Boćanje: Juniorski prvak Istre je Đordano Ferenac, boćar Istre Poreč

Đordano Ferenac, boćar prvoligaša Istre Poreč, osvojio je juniorski naslov prvaka Istre u bližanju i izbijanju u krug na prvenstvu koje je u organizaciji Boćarskog saveza Grada Pazina održano u Boćarskom centru “Aleksandar Anzur”.
Ferenac je u finalu pobijedio Karla Pavletića iz Roča, dok je u susretu za 3. mjesto juniorski reprezentativac Filip Matijašić iz Pazina savladao Martina Štihovića iz Lindara.
Trojica prvoplasiranih s prvenstva Istre stekla su pravo nastupa na prvenstvu Hrvatske koje će se 10. do 14. srpnja održati u Sinju.
Ferencu je ovo druga ovogodišnja titula juniorskog prvaka Istre nakon što se prethodno na prvenstvu u Labinu okitio zlatnom medaljom i u disciplini pojedinačno klasično.