Andrea Matić iz AK Maximvs Poreč osvojila dvije zlatne medalje županijskom prvenstvu u Rijeci

19030370_10154671018163994_1483486952749079172_n
12.06.2017. 11:48; ; Početna / Sport i rekreacija / Andrea Matić iz AK Maximvs Poreč osvojila dvije zlatne medalje županijskom prvenstvu u Rijeci

U nedjelju je u Rijeci održano županijsko pojedinačno prvenstvo za kadete, kadetkinje, mlađe kadete i mlađe kadetkinje u atletici.
Nastupili su klubovi iz Istarske i Primorsko-Goranske Županije, sa preko 100 mladih atletičara i atletičarki.
S obzirom da su neki osmaši ovaj vikend bili na školskim izletima, broj natjecatelje bio bi puno veći, pa smo tako ostali malo zakinuti za one “najžešće dvoboje”.
Ali bez obzira na izostanak pojedinih “zvijezda Kvarnerske lige”, vremenski uvijeti su bili odlični, pa su tako i atletičari bili raspoloženi za svoje najbolje izvedbe.
Kao i uvijek do sada briljirala je atletičarka porečkog Maximvsa Andrea Matić, koje je osvojila dva zlata i tako pomela kunkurenciju u obje utrke.
Prvo je na 60 metara potvrdila status prve favoritkinje, s obzirom da je njezina najveća konkurentica Dora Schnaider iz Pule povrijeđena, da bi u utrci na 200 metara sa osobnim rekordom i fantastičnim rezultatom 27,87 opet ostavila konkurenciju daleko iza sebe.
To je ujedno bila i zadnja provjera forme prije državnog prvenstva koje se ove godine održava u Osijeku 24. i 25. lipnja, na kojem se  uglavnom postižu najbolji rezultati i osobni rekordi, s obzirom da je i konkurencija najjača.

Maloj Andrei želimo puno sreće i da opet ponovi odlične nastupe!

Od Maximvsa, nastupila je i Nora Mendica i postigla solidan uspjeh.