Booktiga 2024

Andrea Matić (AK Maximvs) državna prvakinja na 60 metara, druga na 200 metara ! Odličan nastup Maximvsa

36187990_10155624797893994_1062306744157339648_n
25.06.2018. 14:53; ; Početna / Sport i rekreacija / Andrea Matić (AK Maximvs) državna prvakinja na 60 metara, druga na 200 metara ! Odličan nastup Maximvsa

Proteklog vikenda Varaždin je bio domaćin pojedinačnog prvenstva države u atletici za kadete, mlađe kadete, kadetkinje i mlađe kadetkinje.

U odličnim vremenskim uvjetima mlade atletske nade mogle su pokazati svu raskoš hrvatske atletike, te kako pred nekima od njih stoji lijepa atletska karijera. Nastupilo je preko 500 natjecatelja iz 43 atletska kluba.
Pala su i dva državna rekorda, pa je tako novi kadetski rekord na 60 m popravila je za 1 stotinku sekunde Matea Čerina istrčavši 60 m u finalu za 7,74. Novi rekord na 200 m prepone za mlađe kadete istrčao je Marko Kušter u vremenu 28,32 popravivši stari rekord za 28 stotinki sekunde.

Porečki Maximvsi imali su također fantastične nastupe, a najbolja među njima Andrea Matić okitila se sa dvije medalje.
Prvog dana Andrea je imala nastupe na 60 metara i u skoku u dalj. U polufinalnoj utrci istrčala je 8,21, što je bilo treće vrijeme ukupno te se tim rezultatom plasirala u finale.
U dramatičnom finalu uspjela je nadjačati svoje protivnice i kao prva ući u cilj sa vremenom 8,12, što je za stotinku slabije od njezinog najboljeg rezultata, postavljenog također u finalu na državnom prvenstvu u dvorani.
Tako je Andrea još jednom potvrdila status državne prvakinje na 60 metara i najbrže djevojčice u Hrvatskoj u konkurenciji rođenih 2005. god.
U skoku u dalj bila je vrlio dobra i zauzela ukupno 14. mjesto preskočivši 4,60.
Drugog dana natjecanaj Andreu je čekala još jedna utrka, ona na 200 metara. Kao jedna od favoritkinja za medalju, postavljena je u zadnju najbržu skupinu djevojčica.
U još jednoj uzbudljivoj utrci Andrea je uspjela zauzeti odlično 2. mjesto istrčavši 27,36, što je nešto slabije od njezinog najboljeg rezultata postavljenog prije 2 mjeseca u Poreču na Kvarnerskoj ligi.

Osim Andree, odlične nastupe imali su i ostali Maximvsi.

Luca Vinkerlić je prvoga dana u skoku u vis zamalo ostao bez medalje, te se morao zadovoljiti sa ukupno 4.mjestom. Preskočio je 1,50 isto kao i trećeplasirani, međutim odlučio je broj pokušaja. Luca je tu visinu preskočio iz trećeg pokušaja, a trećeplasirani iz drugog pokušaja.
U utrci na 60 metara zauzeo je ukupno 20. mjesto istrčavši za 8,80.
Drugoga dana opet je bio odličan i u utrci na 200 metara zauzeo je ukupno 12. mjesto rezultatom 28,61, što je za čak 2 sekunde bolje od njegovog dosadašnjeg rezultata.

Matej Oplanić bo je također odličan, te je prvoga dana preskočio 1,65 što je bilo dovoljno za 4. mjesto, a 60 metara je istrčao za 8,20 i sa tim vremenom ostvario 23. mjesto ukupno.
Drugoga dana čekala ga je utrka na 100 metara i tu je bio solidan, isrtčao je tu dionicu za 13,12 i tako bio ukupno 23. među kadetima.

Nora Mendica bila je solidna, prvoga dana je otrčala 60 metara za 9,26 i zauzela 26. mjesto, a u skoku u dalj skočila 4,01, te tim rezultatom zauzela 20, mjesto.
Drugoga dana imala je utrku na 100 metara, te ostvarila solidno vrijeme 15,03 i time zauzela 37. poziciju.

Toma Dadić i Mario Balde bili su također solidni u svojim nastupima.
Toma je istrčao 60 metara za 8,38 (25. mjesto), 100 metara za 13,63 (27. mjesto), te 300 metara za 46,21 (17. mjesto)
Mario je imao slične rezultate, te je 60 metara istrčao za 8,60 (26. mjesto), 100 metara za 14,13 (28. mjesto), te 300 metara za 46,83 (18. mjesto)

Čestitke svim Maximvsima, te neka uživaju u zasluženom odmoru.

Nastavak trenažnog procesa nastavlja se početkom 8. mjeseca.